KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848318
*
nr 1284 8318
Simone de Dardel
(1913-1996), Sverige
Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 45x54 cm
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 19:48:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 10:05:14
1
300 kr
27/10 23:43:51
2
Vinnande bud
28/10 17:55:40
3
500 kr
28/10 17:55:40
2
(budbetjänt)
28/10 19:06:58
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Simone de Dardel
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Läs mer om Simone de Dardel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar simone de dardel skog svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Simone de Dardel
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Simone de Dardel
nr 1284 8318
Simone de Dardel
(1913-1996), Sverige
Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 45x54 cm
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 10:05:14 | 1 | 300 kr |
| 27/10 23:43:51 | 2 | Vinnande bud |
| 28/10 17:55:40 | 3 | 500 kr |
| 28/10 17:55:40 | 2 | (budbetjänt) |
| 28/10 19:06:58 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Simone de Dardel
Simone de Dardel-Kihlman, svensk bildkonstnär född 1913, död 1996.Läs mer om Simone de Dardel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar simone de dardel skog svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



